O projekcie

Szeroko rozumiana aktywność życiowa jest miarą jakości życia ludzi starszych. W naszym kraju jest ona jednak wciąż niska. Dlatego konsekwentna polityka senioralna, aktywizacja oraz szeroko rozumiana pomoc dla ludzi starszych musi być jednym z priorytetów naszych działań – mówi Przemysław Drabek (Wiceprzewodniczący Rady Miasta w Bielsku-Białej).

Dlatego inicjatywa „Seniorzy dla Bielska” może stanowić nowe otwarcie w myśleniu o seniorach oraz w prowadzeniu szeroko rozumianej polityki senioralnej w sercu Podbeskidzia. Aby sprostać temu zadaniu należy wypracować kilka ważnych kierunków działań.

Senior musi czuć, że jest tej naszej społeczności lokalnej potrzebny, że z jego doświadczenia możemy korzystać wszyscy, a nasza praca, czy działalność może przyczynić się do aktywnego i przede wszystkim owocnego spędzania czasu na emeryturze – zaznacza Przemysław Drabek.

Aby wypracować konkretne rozwiązania musimy skupić się na kilku filarach, które mogą nam w tym pomóc. Pierwsze kroki w tym aspekcie zostały już poczynione.